Siirry sisältöön

​Kokemusasiantuntijamme

Kokemusasiantuntijoita sitoo vaitiolovelvollisuus ja toiminta on maksutonta kaikille VSSHP asiakkaille.  Kokemusasiantuntijan voi tilata ottamalla yhteyttä: minna.johanna.pohjola@tyks.fi. Jokaisella kokemusasiantuntijalla on lupa työskennellä sairaanhoitopiirissä ilman palvelusuhdetta. He saavat kertaluonteisen palkkion tehdystä työtunnista sekä matkakorvauksen. 

Kokemusasiantuntijoiden esittely.pdf

Tutustu kolmen kokemusasiantuntijan tarinaan: 
Sydänkeskus Potilaan tarina-videot
Neuro Potilaan tarina-video

 


Sydänkeskus​ ​ ​

Riikka Forsberg

Riikka Forsberg
riikka.forsberg@turku.fi

 

 


Lasten ja nuorten klinikka​ ​ ​

Laura LeppänenLaura Leppänen
laura.leppanen81@hotmail.com

 

 

 


Tules
​ ​ ​

Piia Vuorio

Piia Vuorio
Piia.vuorio@hotmail.com

 


Naistentaudit​ ​

Aino Ukko

Aino Ukko
aino.ukko@gmail.com

 
Vatsaelinkirurgian ja urologian klinikka​ ​ ​

Satu MyllySatu Mylly
satu.mylly@gmail.com

 

Marita RinneMarita Rinne
marita.rinne@live.fi


Asiantuntijapalvelut
​ ​ ​

Veikko Markkula

Veikko Markkula
v.m@pp.inet.fi


Totek

Päivi Helminen

Päivi Helminen
paivi.helminen@dnainternet.net

 


Medisiininen toimialue

Satu Tahkokallio
​Satu Tahkokallio
satu.tahkokallio@gmail.com

 

 

Irmeli Suuripää​Irmeli Suuripää
irmeli.suuripaa@hengitysyhdistys.fi

​ ​
Neurotoimialue

Liisa-Anneli Holmberg​Liisa-Anneli Holmberg
liis.holmberg@gmail.com

 

Risto SavolainenRisto Savolainen
ristoksavolainen@gmail.com


Tyks-Sapa-liikelaitos
​ ​ ​

Nina MerikantoNina Merikanto
nina.merikanto@saunalahti.fi

 

 

Marja-Leena NokelainenMarja-Leena Nokelainen
marja.nokelainen@gmail.com


Psykiatria

Annamari Lindroos 

​Annamari Lindroos 
annamarilindroos@gmail.com

Mari Madetoja​Mari Madetoja
marimadetoja@gmail.com
Mika SinisaloMika Sinisalo 
mikasini@gmail.com
Kalle Varvikko​Kalle Varvikko
kalle.varvikko@gmail.com

 

Päivitetty: 19.9.2019 15:18
Luotu: 11.4.2017 14:12