​​​Yhteysh​enkilöt

Johtaja, professori, ylilääkäri Kari Pulkki
kari.pulkki@tyks.fi, puh 050 440 3150

Kliinisen kemian erikoislääkäri Riikka Kurkijärvi
riikka.kurkijarvi@tyks.fi, puh 050 574 2650

Osastonhoitaja Pipsa Allén
pipsa.allen@tyks.fi, puh 02 313 0166

Sairaalakemisti Britt-Marie Loo
britt-marie.loo@tyks.fi, puh 050 564 4115

Sairaalakemisti Maritta Nevala
maritta.nevala@tyks.fi, puh. 050 461 6570

Toimistosihteeri Pirjo Penger
pirjo.penger@tyks.fi, puh. 02 313 5900

Laboratorio (arkipäivisin klo 7.00-15.00)
saske@tyks.fi, puh 02 313 2914

Tyks Lasten ja nuorten klinikka / Saske

Lastentautien erikoislääkäri Harri Niinikoski
harri.niinikoski@tyks.fi, puh. 046 921 3840

Lastentautien ja lasten endokrinologian erikoislääkäri Kirsti Näntö-Salonen
kirsti.nanto-salonen@tyks.fi, puh. 046 921 3840  

 

Päivitetty: 12.9.2017 15:13

 Yhteystiedot

Postiosoite

VSSHP / Tyks-Sapa
Saske, UB13
PL 52
20521 Turku

Käyntiosoite

Turun yliopistollinen keskussairaala
U-sairaala, (sisäänkäynti 3A)
13. kerros
Kiinamyllynkatu 4-8
Turku

Puhelin

02 313 2914

Sähköposti

saske@tyks.fi